Gazy pieprzowe obronne - żelowe i stożek chmury, akcesoria do
samoobrony, ultradźwiękowe odstraszacze : psów, kotów, kun, mysz, szczurów i innych zwierząt, czujniki,
szafy i sejfy na broń, bezpieczne torby i portfele - sklep Antybandyta.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Samoobrona » Gazy pieprzowe » Gaz pieprzowy Police Guard 100 ml strumień żel
Reklama
 • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy w związku z obecną sytuacją w UE, powinno sie ułatwić Polakom dostęp do broni?

 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdania

Opinie o produktach
gaz pieprzowy Police Guard 100 ml żelgaz pieprzowy Police Guard 100 ml żelowygaz obronny Police Guard 100 ml żelowygaz łzawiący Police Guard 100 ml żel
gaz pieprzowy Police Guard 100 ml żelgaz pieprzowy Police Guard 100 ml żelowygaz obronny Police Guard 100 ml żelowygaz łzawiący Police Guard 100 ml żel

Gaz pieprzowy Police Guard 100 ml strumień żel

F.W Klever GmbH
Średnia ocena (4.59/5):
Średnia ocena 4.59/5
(głosów 22)
295 osób kupiło 416 produktów

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Czas wysyłki: 24 godziny

Koszt wysyłki: od 9,90 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:InPost Paczkomaty 24/7 - 12,00 zł
Przesyłka pocztowa priorytetowa - 9,90 zł
Kurier DPD - 13,50 zł
Odbiór osobisty w sklepie - 0,00 zł

Stan magazynowy:

Kod EAN: 4017777299601

Stan produktu: Fabrycznie nowy

Pojemność: 100 ml

Ocena eksperta: 9/10

Cena: 40,00 zł

Cena katalogowa: 40,00 zł

Oszczędzasz: 0,00 zł

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

Cena produktu zmienia się w zależności od zakupionej ilości produktów - zobacz szczegóły.

 • Opis produktu
 • ABC gazów pieprzowych
 • Recenzje produktu (22)
Gaz pieprzowy żelowy POLICE GUARD to najnowszy produkt niemieckiej firmy F.W.KLEVER. Prezentowany gaz obronny jest wynikiem wieloletnich badań nad skutecznością gazów obronnych. Firmie udało się opracować jeden z najskuteczniejszych gazów obronnych na Świecie w niewygórowanej cenie.

Uwaga
Nasze gazy pieprzowe posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny

 
gaz pieprzowy Police Guard

POLICE GUARD to ręczny miotacz gazu pieprzowego w strumieniu. Substancja drażniąca wydostaje się z miotacza w postaci żelu, co daje możliwość dokładnego ukierunkowania strumienia. Dodatkowo substancja drażniąca jest nie palna.

Substancja drażniąca OLEORESIN CAPSICUM to roztwór naturalnego pieprzu. Gaz pieprzowy bardzo dobrze działa na ludzi pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz dopalaczy. Działa drażniąco na śluzówki, powodując ostre pieczenie oczu a także silne duszenie się. Gaz pieprzowy uniemożliwia napastnikowi dalszy atak i w znacznym stopniu utrudnia jego poruszanie się.

Zastosowane w gazie rozcieńczalniki to alkohole, które ulegają rozkładowi na drodze biologicznej tak samo, jak koncentrat pieprzu, użyty jako substancja drażniąca. Stosowany tu czynnik aktywny jest także używany do przygotowywania bardzo pikantnych potraw, choć trzeba zaznaczyć, że w mniej skoncentrowanej postaci.

Zastosowanie koncentratu pieprzowego wyklucza szkodliwość działania substancji drażniącej.
Gaz pieprzowy nie zawiera freonu i w ciągu kilku dni ulega utlenieniu pod wpływem światła. Jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ ulega biodegradacji.
 
Ręczny miotacz gazu POLICE GUARD posiada zabezpieczenie uniemożliwiające przypadkowe użycie gazu w niezamierzonym kierunku. W zależności od ilości użytego gazu, czas jego działania może sięgać do kilku godzin. Gaz pieprzowy zastosowany zgodnie z jego przeznaczeniem i instrukcją nie powoduje uszkodzeń ciała lub innych niepożądanych skutków. 

Uwaga:
Gaz pieprzowy zawsze nosimy w taki sposób, aby w sytuacji zagrożenia można go było szybko wyciągnąć i użyć.  Gaz pieprzowy należy używać tylko w przypadku obrony koniecznej.

 
Dane techniczne:
 • POLICE GUARD - ręczny miotacz gazu w strumieniu
 • Bardzo agresywny naturalny środek obezwładniający
 • Możliwość wielokrotnego użycia
 • Pojemność: 100 ml
 • Wysokość: 15 cm
 • Średnica: 4.5 cm
 • Producent: F.W.KLEVER (Niemcy)
 
Niemiecka firma F.W.KLEVER istniejąca od 1874 roku jest znanym producentem gazów obronnych, preparatów ko czyszczenia i konserwacji broni. Wykorzystując swoją ogromną wiedzę z zakresu chemii a także potencjał nowoczesnych maszyn i technologii produkuje gazy obronne bardzo wysokiej jakości. W ofercie posiada gazy zarówno pieprzowe (KO PFEFFER, ANTY HUND) jak i CS (KO CS, DEFENOL CS). W ostatnim czasie obok gazów aerozolowych w palecie produkcyjnej znalazły się gazy w strumieniu (KO JET), które od razu zostały docenione i zauważone przez rynek.
Gazy pieprzowe, czy to w formie ręcznych typu spray, czy w formie pistoletu to skuteczne narzędzie służące samoobronie, na które nie jest wymagane żadne zezwolenie. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji na ich temat.

Gazy pieprzowe są legalnymi substancjami, pochodzącymi głównie z roślin pieprzowych. Taka substancja umieszczana jest z pojemniku pod ciśnieniem, skąd można ją miotać w stronę napastnika/ów.

Najważniejszym składnikiem gazów pieprzowych jest Oleoresin Capsicum czyli w skrócie OC. Oleoresin Capsicum działa drażniąco na błony śluzowe powodując ostre pieczenie, trudności w oddychaniu oraz łzawienie. Czas działania gazu pieprzowego wynosi minimum 10 minut, a w przypadku gazów z wyższej półki (np. Antybandyta Terminator) do 40 minut, co daje możliwość ucieczki oraz wezwania pomocy.

Największą zaletą gazów pieprzowych jest to, że działają one na wszystkich ludzi oraz zwierzęta. Gaz pieprzowy działa również na napastników będących pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz innych środków, w tym również dopalaczy. Gaz pieprzowy posiadający atest Państwowego Zakładu Higieny (np. IDC RSG 3/2000 lub Antybandyta Terminator) nie powoduje uszczerbku na zdrowiu, więc można go używać w każdej sytuacji zagrożenia.

Jak nosić gaz pieprzowy?
Noszenie gazu pieprzowego jest kluczową sprawą. Ze względu na wielkość pojemnika gazowego oraz jego budowę, można go nosić w kaburze, na klipsie przymocowanym do paska lub w kieszeni. Gaz pieprzowy powinno się nosić w taki sposób aby w sytuacji zagrożenia jak najszybciej można go było wyciągnąć i użyć. Noszenie gazu pieprzowego w torebce nie jest dobrym pomysłem. Zmotoryzowani użytkownicy mogą przewozić gaz w bocznym schowku drzwi lub podłokietniku. Zalecamy trening przed lustrem wyciągania i celowania. W ten sposób wyrobimy w sobie nawyk, który może stać się nieoceniony w sytuacji zagrożenia.

Gdzie kierować strumień gazu?
Najbardziej wskazanym miejscem są okolice oczu. W tych okolicach gaz działa najszybciej i z największą mocą. Warto przy tym zaznaczyć, że celując w oczy w większości przypadków podrażniona zostaje cała twarz co ma dodatkowy wpływ na skuteczność gazu. W tym momencie warto wspomnieć o dwóch rodzajach strumienia gazu. Wyróżniamy gazy pieprzowe w formie stożka chmury (z ang.fog) oraz gazy pieprzowe w formie strumienia (z ang. jet)

Czy różni się stożek mgły od strumienia punktowego?
altChmura (stożek) - największą zaletą tego strumienia jest to, że nie trzeba celować bezpośrednio w twarz napastnika, gdyż strumień po opuszczeniu pojemnika jest rozproszony. Minusem są ograniczenia użycia w pomieszczeniach zamkniętych oraz większa wrażliwość na wiatr niż w przypadku strumienia punktowego.

Strumień - zaletą tego rozwiązania jest większy zasięg, lepsza koncentracja substancji drażniącej oraz możliwość użycia w pomieszczeniach zamkniętych. Dodatkowo takie rozwiązanie jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Minusem natomiast jest konieczność wycelowania w twarz napastnika, lecz z uwagi na dużą precyzję naszych gazów jest to łatwe nawet dla początkujących. Wystarczy zaledwie krótki kontakt z gazem aby napastnik poczuł jego moc.

Dużo w Internecie można przeczytać o gazach żelowych - co to jest?
Mimo, że nazwa by na to wskazywała, to taki gaz wcale nie ma konsystencji żelu. Większość gazów strumieniowych to tzw. "gazy żelowe", a chodzi tu o możliwość użycia w pomieszczeniu zamkniętym.

Na co zwracać uwagę podczas używania gazu pieprzowego?
Czas od kontaktu gazu z twarzą do jego pełnego działania wynosi od 3 sekund w przypadku gazów posiadających ostrość od 2 mln SHU, do 5 sekund w przypadku gazów niższej jakości. W tym czasie należy zachować szczególną ostrożność. Po użyciu gazu zalecamy cofnąć się oraz dać krok w prawo lub w lewo zachowując bezpieczną odległość od napastnika. Po upływie wspomnianego czasu żaden napastnik nie jest w stanie kontynuować ataku.

Uwaga: zalecamy opróżnienie całego pojemnika z gazem.

Jaką wybrać pojemność?
Według naszych testów, skuteczna pojemność zaczyna się od 40 ml. Mniejsze pojemności (np. gazy w formie pióra, czy pierścionków) są mniej skuteczne oraz mają mniejszy zasięg. Dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, narażonych na atak większej grupy napastników (np. stacje benzynowe, bary) zalecamy tzw. gaśnice gazowe o pojemności od 400 ml.

Okres przydatności do użycia i utylizacja
Gazy pieprzowe w naszej ofercie mają termin ważności 3 lata od daty produkcji. W tym okresie mniej więcej co 3-4 miesiące należy testować drożność dyszy wylotowej poprzez krótkie naciśnięcie spustu na obszarze z daleka od ludzi i zwierząt. Po 3-4 takich testach należy wymienić gaz na nowy aby uniknąć sytuacji, kiedy w sytuacji zagrożenia w pojemniku zabraknie nam substancji drażniącej. Termin ważności w przypadku gazów pieprzowych jest raczej umowny bowiem olejek pieprzowy będący głównym składnikiem gazu nawet po 5 latach zachowuje swoją moc.

Co świadczy o jakości i skuteczności gazu pieprzowego?
Na temat gazów pieprzowych powstało mnóstwo różnych mitów. Producenci prześcigają się w podawaniu wartości OC i SHU. O ile wartość SHU w jakimś niewielkim stopniu mówi nam o mocy i skuteczności gazu, to wartość OC absolutnie nie ma z tym nic wspólnego, bowiem OC wyrażone w procentach to nic innego jak ilość olejku pieprzowego w puszcze gazu. Jeżeli jakość olejku pieprzowego będzie słaba to gaz z zawartością np. 17% OC będzie słabszy od gazu z zawartością 6% OC.
W związku z powyższym, nie patrzymy na zawartość OC w gazie bowiem nie odzwierciedla ona jego skuteczności.

Na co więc zwracać uwagę przy zakupie gazu?
Jeżeli mówimy o wskaźnikach mocy, to najważniejszym wskaźnikiem jest MC (Major Capsaicinoids), czyli procentowa zawartość kapsaicynoidów.
Większość dobrych gazów z dolnej półki cenowej ma ich 0,66% (są też gazy z niższym wskaźnikiem od 0.2%). Jest to ilość, która w zupełności wystarczy na obronę przed psem i większością ludzi. Dobre gazy mają 1.33%MC ( Antybandyta Terminator). Najlepsze gazy mogą się poszczycić 2% wskaźnikiem MC i to jest maksimum jakie używa się w produkcji gazów pieprzowych  (np. Terminator 3.0)

Niektórzy producenci skrzętnie ukrywają wartość MC, jednocześnie chwaląc się dużym wskaźnikiem OC co jest zabiegiem czysto marketingowym.
Uczciwy producent zawsze podaje wartość MC czyli ilość capsaicynoidów.

No dobrze, to jaki gaz pieprzowy będzie dla mnie najlepszy?
Nasza oferta gazów jest szeroka. Idąc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy szukają uniwersalnego gazu pieprzowego za rozsądne pieniądze polecamy najwyższej jakości obronny gaz pieprzowy Antybandyta Terminator. 
Ocena produktu: Ocena produktu 3/5 Data napisania recenzji:

Czym tu się podniecać??Gaz jak gaz. Działa dobrze bo tak ma działać. Wielkie mi co. Jakbym miał kase to bym se kupił

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Idealna pojemność. 100 ml wystarczy na kilka osób żeby obezwładnić. Sama formuła żelowa jest dobrej konsystencji i dobrze sie przylepia do ubrania i skóry. Moja ocena bardzo dobry

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Bardzo profesjopnalne podejście do tematu. Szybka przesyłka. Mam nadzieję że się sprawdzi kiedy będę go potrzebował. Mam zaufanie do niemieckich firm.Dziękuję

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Na prawdę porzondy gaz pieprzowy niemiewckiej firmy Klever. Ta sama firma produkuje gazy KO. Ten gaz obronny ma doskonale opracowany skład żeby działał jak najszybciej. 100 ml jest idealną pojemnością bo na badziorów nie ma co żałować tylko walić ile wlezie

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Duży:) W kieszeni kurtki może być niewygodny do noszenia, ale w moim przypadku (pracuje w pubie) jest idealny bo stoi zawsze pod ladą. 100 ml wystarczy na kilku bardzo awanturujących się klientów

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Ten gaz polecam wszystkim ktorzy musze miec cos wiekszego a nie chca kupowac gasnicy. Gaz jest mobilny a pojemnosc 100 ml wystarcza na 2,3 napastnikow.

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Dobry, duży gaz pieprzowy. Szybka dostawa, dobrze zabezpieczona paczka. Wszystkok

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Mega szybka przesyłka! Niecałe 24h

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Dobry gaz obronny, dobrej firmy. Cena tez dobra jak za tą pojemność. Ja polecam

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Dzięki za szybką przesyłke. 100 ml gazu wystarczy na 6-7 bandytów spokojnie. Niemieckie gazy są najelpsze!!!!!!

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Gazy Police Guard wybraliśmy ze względu na bardzo dobre opinie, dużą pojemność i nie ukrywam atrakcyjną cenę

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Jest moc!!!!

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

W tej chwili jest to najlepszy gaz pieprzowy w tej klasie cenowej. Wiem bo mam styczność z gazami pieprzowymi w swojej firmie ochroniarskiej!

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Jak dla mnie torche za duży żeby nosić w torebce i oddałam go mężowi. Jednak ja wolę trochę mniejsze:)

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Wszystko poszło sprawnie. Dostawa kurierska chyba najszybsza z możliwych. Dziękujemy i zapraszamy również do korzystania z naszych usług.

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Duży gaz pieprzowy - dla jednych wada, dla innych zaleta. Według mnie to zaleta. Na pewno wystarczy żeby się obronić przed kilkoma napastnikami. Co do przebiegu transakcji nie mam zastrzeżeń

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Moim zdaniem to bardzo dobry gaz pieprzowy. Duża pojemność starczy, żeby powalic conajmniej 6-7 osób. Polecam

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Wszystko ok, gaz pieprzowy przyszedł nienaruszony -dziękuję. Pozdrawiam wszystkich pracowników sklepu będę was polecała koleżankom

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Transakcja przebiegła pomyślnie. Dziękuję za pomoc w wyborze. Pozdrawiam

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Leci na około 5 metrów. Dobrze sie trzyma i ma klapkę zabezpieczającą. Niestety nikt nie chciał go przetestować na sobie więc trudno mi napisać ale widze koledzy już testowali i dobrze działa:)

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Powiem tak:) gaz pieprzowy działa!!! Sprawdzone Jakby było można dałbym 6

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Wszystko ok. Gazy doszły całe i zdrowe. Bardzo dobrze zabezpieczona przesyłka otwieralismy ją z 5 minut:) Powodzenia w interesach

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl