Gazy pieprzowe obronne - żelowe i stożek chmury, akcesoria do
samoobrony, ultradźwiękowe odstraszacze : psów, kotów, kun, mysz, szczurów i innych zwierząt, czujniki,
szafy i sejfy na broń, bezpieczne torby i portfele - sklep Antybandyta.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Czy warto zainwestować w gaz pieprzowy?
Reklama
  • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, kiedy żałowałeś, że nie masz nic do obrony?

  • Tak
  • Nie
  • Nie pamiętam

Opinie o produktach

Czy warto zainwestować w gaz pieprzowy?

Data dodania: 11-08-2020

Samotny spacer po mieście po zapadnięciu zmroku wywołuje duży niepokój, zwłaszcza kiedy Twoja trasa przebiega przez wyludnioną ulicę. W końcu istnieje szansa, że trafisz na bandytę, który będzie chciał Cię okraść lub w inny sposób skrzywdzić. Na szczęście nie musisz być mistrzem sztuk walki, aby skutecznie ochronić się przed agresorem. Możesz skorzystać z praktycznych środków samoobrony. Jedną z najbardziej polecanych opcji jest gaz żelowy lub też gaz pieprzowy sprayu. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, czy inwestycja w taki produkt rzeczywiście zapewni Ci bezpieczeństwo!

Sposób działania sprayu pieprzowego

Obserwując z boku efekt działania gazu, możesz odnieść wrażenie, że jest to niebezpieczny środek mający bardzo groźne skutki uboczne. Tak naprawdę jednak spray pieprzowy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka i powoduje jedynie krótkotrwały dyskomfort. W jego skład wchodzi przede wszystkim kapsaicyna, związek chemiczny pochodzenia roślinnego, który wywołuje podrażnienie oczu i dróg oddechowych. Z tą substancją masz do czynienia na co dzień w kuchni. To właśnie ona jest odpowiedzialna za uczucie pieczenia w momencie jedzenia produktów z pieprzem.

Kapsaicyna wydobywa się z miotacza w formie żelu lub stożka chmury powodując dezorientację i panikę u atakującego. Jest całkowicie bezpieczna, więc nie może być mowy o przekroczeniu obrony koniecznej. 

Czy gaz pieprzowy jest skuteczny?

Chociaż spray obronny wykazuje bardzo dużą skuteczność, to w niektórych warunkach będzie ona obniżona. Przede wszystkim musisz pamiętać, że kapsaicyna działa drażniąco wyłącznie po celnym skierowaniu jej na twarz agresora. Jednak nie potrzebujesz specjalnego przeszkolenia, aby być gotowym na niespodziewany atak. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami, które omówiliśmy w dalszej części artykułu. Skuteczność gazu uzależniona jest też od jego formy. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat miotaczy żelowych oraz w postaci stożka chmury. 

Jaki rodzaj sprayu wybrać?

W trakcie ataku ze strony grupy bandytów lepiej sprawdzi się spray w formie stożka chmury. Po aktywacji środek rozpyla mgłę o dużym zasięgu, która jest w stanie ekspresowo obezwładnić kilka osób jednocześnie. Niestety skuteczność miotacza obniża się w wyniku niesprzyjających warunków pogodowych. W trakcie deszczu chmura rozprasza się, z kolei na intensywnym wietrze może nie trafić do celu.

Gaz w żelu to propozycja, która znacznie lepiej radzi sobie w obu tych przypadkach. Taki miotacz rozpryskuje strumień zamiast obłoku. Jest nim łatwiej wycelować, a dzięki zwiększonej gęstości deszcz i wiatr nie są mu straszne. Poza tym opcja ta polecana jest nie tylko do zastosowania zewnętrznego, ale też w obiektach zamkniętych. 

Jak używać gazu obronnego?

Prawidłowe korzystanie ze sprayu pieprzowego pozwoli Ci obezwładnić napastnika. Aby obrona była skuteczna, musisz mieć gaz pod ręką, najlepiej w kieszeni. Postaraj się zdezorientować agresora, aby odciągnąć od siebie jego uwagę. Następnie wyciągnij pojemnik, skieruj go prosto w twarz bandyty i rozpyl. Powinieneś znajdować się maksymalnie 3 metry od celu, jednak na tyle daleko, aby środek nie został wyrwany z Twojej ręki.

Jeśli korzystasz z produktu w formie chmury na zewnątrz, to w trakcie celowania uwzględnij kierunek wiatru. Po skutecznym obezwładnieniu napastnika będziesz mieć kilka minut na oddalenie się od niego. Udaj się najlepiej w miejsce, w którym przebywają inni ludzie. Następnie zadzwoń pod numer alarmowy i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.  

Podsumowanie

Inwestycja w gaz pieprzowy zawsze się opłaca, zwłaszcza gdy często zdarza Ci się spacerować wieczorami. Jest to jeden z bardziej efektywnych środków samoobrony - dotyczy to szczególnie wariantu w żelu. Dodatkowo nie kosztuje zbyt wiele. Sposób działania sprayu jest bardzo prosty, więc jego użycie nie wymaga specjalnych umiejętności. Miotacz może szybko obezwładnić napastnika i dać Ci szansę na ucieczkę. Pamiętaj jednak, że produkt ma określoną datę ważności i po jej przekroczeniu skuteczność specyfiku jest znacznie mniejsza.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl