Gazy pieprzowe obronne - żelowe i stożek chmury, akcesoria do
samoobrony, ultradźwiękowe odstraszacze : psów, kotów, kun, mysz, szczurów i innych zwierząt, czujniki,
szafy i sejfy na broń, bezpieczne torby i portfele - sklep Antybandyta.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Jak odstraszyć kunę z samochodu i garażu?
Reklama
 • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy w związku z obecną sytuacją w UE, powinno sie ułatwić Polakom dostęp do broni?

 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdania

Opinie o produktach

Jak odstraszyć kunę z samochodu i garażu?

Data dodania: 02-11-2020

Gryzonie, takie jak kuny, mogą wyrządzić bardzo duże szkody w pojazdach. Często przegryzają one przewody oraz niszczą inne podzespoły w samochodzie. Dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków prewencyjnych. Przeczytaj dalszą część artykuły i dowiedz się, jak odstraszyć kunę z garażu.
 

Dlaczego kuny plądrują auto?

 

Przestrzeń pod maską samochodową to wygodne siedlisko dla kun. Chętnie tam przebywają, ponieważ traktują to miejsce, jako swoją kryjówkę, gdzie mogą na przykład zjeść wcześniej zdobyty pokarm. Zwierzęta te wchodzą więc do garażu przez cały rok, ale ich obecność nasila się szczególnie w okresie zimowym oraz godowym. Kuny mają tendencję do oznaczania swego terytorium, dlatego zapach innego osobnika wywołuje u nich instynktowną i agresywną reakcję. Przegryzają przewody, sondy lambda czy świece zapłonowe oraz wszystko to, co ma woń konkurenta. Straty materialne mogą być więc znaczne i dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo, że dojdzie do wypadku z powodu na przykład niesprawnego układu hamulcowego.

Odstraszanie Kun

 

Czy to była kuna?

 

Uszkodzenia spowodowane przez kuny są dosyć charakterystyczne. Poznasz je po takich czynnikach jak:

 • trójkątne ślady ugryzień,

 • duży wyciek płynu hamulcowego – plama lub kałuża pod autem,

 • ślady sierści i zadrapań,

 • trudności z uruchomieniem silnika,

 • zniszczone poszczycie wygłuszające,

 • odór odchodów zwierzęcych.


Odstraszacze do kun

 

Konieczne jest zastosowanie środków zapobiegawczych, ponieważ uszkodzenia spowodowane przez kuny nie tylko mogą Cię sporo kosztować, ale również zagrażają Twojemu życiu i zdrowiu. Istnieją domowe sposoby odstraszania gryzoni. Są to np. kostki do WC, czosnek czy worek wypełniony sierścią psa zostawione w pobliżu ich siedliska. Jednak nie są one w stanie skutecznie zniechęcić intruza i z pewnością wejdzie on do garażu i wyrządzi szkody.

Dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się szkodników są profesjonalne preparaty oraz urządzenia do odstraszania kun. Są to m.in.:

 • odstraszacze ultradźwiękowe,

 • płytki rażące,

 • preparaty na kuny.


Odstraszacze ultradźwiękowe

 

Ultradźwiękowe urządzenia odstraszające szkodniki stanowią przyjazny i humanitarny sposób na ochronę Twojego samochodu przed kunami. Są one niesłyszalne dla ludzi i nieszkodliwe dla wszystkich gatunków zwierząt. Emitowane, impulsywne dźwięki skutecznie jednak odstraszają gryzonie. W sprzedaży dostępne są urządzenia różnej wielkości, które można zamontować w garażu, bezpośrednio pod maską samochodu lub na zewnątrz. Ich obsługa jest bardzo prosta, mogą być również sterowane przy pomocy telefonu komórkowego.


Płytki rażące

 

Innym rozwiązaniem na pozbycie się kuny są płytki rażące prądem. Metalowe tabliczki powinny być zamontowane w kilku miejscach pod maską samochodową i podłączone do akumulatora. Gryzoń po wejściu na płytkę zostaje porażony prądem, co skutecznie zniechęca go do ponownego odwiedzenia garażu. Należy jednak zastanowić się, czy potrzebne jest aż tak drastyczne rozwiązanie przy jednym osobniku, skoro dostępne są inne, bardziej humanitarne technologie.


Preparaty na kuny

 

W celu odstraszenia kuny można również zastosować specjalny preparat w sprayu. Należy go nanieść na miejsca pod maską, które szczególnie narażone są na uszkodzenia, a więc przede wszystkim wszelkiego rodzaju przewody, świece zapłonowe, zbiorniczek z płynem hamulcowym itp. Substancja ma bardzo intensywną woń, która skutecznie odstrasza gryzonie. Jednak z czasem preparat traci swoją moc, dlatego należy pamiętać o regularnym spryskiwaniu okolic silnika. Spray można stosować równolegle z urządzeniem ultradźwiękowym.


Postaw na profesjonalne rozwiązania

 

Jeśli chcesz pozbyć się kun z garażu, postaw na sprawdzone rozwiązania. Oferujemy wysokiej jakości odstraszacze gryzoni, które ochronią samochód przed zniszczeniami. W sprzedaży posiadamy m.in. emitery ultradźwięków oraz spraye zapachowe. Nasze produkty są tanie, ale jednocześnie skuteczne. Nie musisz zatem stosować domowych sposobów, które nie zdają egzaminu, gdyż za niewielkie pieniądze otrzymujesz profesjonalny zestaw do odstraszania.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl