Gazy pieprzowe obronne - żelowe i stożek chmury, akcesoria do
samoobrony, ultradźwiękowe odstraszacze : psów, kotów, kun, mysz, szczurów i innych zwierząt, czujniki,
szafy i sejfy na broń, bezpieczne torby i portfele - sklep Antybandyta.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jaka jest skuteczna obrona przed agresywnym psem?
Reklama
  • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, kiedy żałowałeś, że nie masz nic do obrony?

  • Tak
  • Nie
  • Nie pamiętam

Opinie o produktach
Chmura tagów

Jaka jest skuteczna obrona przed agresywnym psem?

Data dodania: 28-07-2020

Pies nie bez powodu nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zwierzę to mocno przywiązuje się do swojego opiekuna i zapewnia mu mnóstwo radości każdego dnia. Niestety nie wszyscy przedstawiciele tego gatunku będą mieli do Ciebie przyjazny stosunek. Często trafiają się osobniki agresywne, których lepiej unikać. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy zostaniesz zaatakowany przez psa biegającego bez smyczy i kagańca, koło którego nie ma właściciela? Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą jest użycie gazu obronnego o optymalnym stężeniu kapsaicyny. Sprawdź nasz poradnik i przekonaj się, jak i kiedy korzystać z takiego produktu!

Czy należy obawiać się psów?

Poszczególne rasy psów znacznie różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale też temperamentem i charakterem. W powszechnej opinii panuje przeświadczenie, że rottweilery, bulteriery, dobermany czy nawet owczarki niemieckie stanowią duże zagrożenie dla człowieka. Jednak tak naprawdę za agresję u czworonoga odpowiadają nie tylko jego geny, ale przede wszystkim wychowanie, podobnie jak w przypadku ludzi. Przedstawiciele innych ras, nawet tych drobnych, także mogą wyrządzić Ci krzywdę w czasie ataku, jeśli ich rozwój nie przebiegał prawidłowo. Nie oznacza to, że powinieneś bać się wszystkich psów. Jednak jeżeli często zdarza Ci się przechodzić obok miejsca zamieszkania temperamentnego osobnika pozostawionego bez opieki, zainwestuj w gaz pieprzowy w formie żelu lub stożka chmury. 

Obrona przed psem - kwestie formalne

Polskie prawo chroni zdrowie i życie zwierząt domowych i przewiduje kary w przypadku przekroczenia obrony koniecznej. W sytuacji zagrożenia możesz przystąpić do kontrataku wyłącznie, kiedy nie masz innego wyjścia, np. chowając się do samochodu czy domu. Oczywiście nie zawsze będziesz mieć czas na dokładne analizowanie swojego położenia. W momencie krytycznym wiele osób panikuje i chce jak najszybciej oddalić od siebie zagrożenie. Dlatego gaz pieprzowy przeznaczony do obrony przed zwierzętami jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Wywołuje tylko krótkotrwałe uczucie dyskomfortu u czworonoga, dając Ci możliwość ucieczki. 

Jaka forma gazu sprawdzi się najlepiej?

Miotacze pieprzowe przeznaczone do obrony przed psami przeważnie występują w formie stożka chmury lub żelu. Każda z tych opcji przy prawidłowym użyciu zapewni Ci bezpieczeństwo, jednak w zależności od sytuacji ich skuteczność będzie mniejsza lub większa. Produkt wyrzucający stożek chmury doskonale sprawdzi się w momencie, kiedy ogarnie Cię panika, a zwierzę znajdzie się bardzo blisko Ciebie. Opary kapsaicyny mają duży zasięg i szybko obezwładnią agresywnego czworonoga. Natomiast żelowy gaz obronny przyda się, gdy pies dopiero zbliża się do Ciebie ze znacznej odległości. Substancja czynna wydobywa się z miotacza w formie strumienia, który możesz wycelować prosto w pysk zwierzęcia z dużą dokładnością.

Jak korzystać z gazu obronnego?

Po rozpyleniu gazu pieprzowego pies jest przerażony i zdezorientowany, dlatego korzystaj z tego rozwiązania tylko w momencie, kiedy rzeczywiście istnieje ryzyko ataku. W sytuacji zagrożenia sięgnij po pojemnik i trzymaj go w ręce, aby był gotowy do użycia. Poczekaj, aż zwierzę zbliży się do Ciebie na odległość nie mniejszą niż 3 metry i ustaw miotacz na wysokości pyska czworonoga. Rozpylony gaz pieprzowy spowoduje, że pies automatycznie zamknie oczy i zaniecha ataku. Prawidłowe użycie kapsaicyny unieruchomi go na co najmniej kilkanaście minut, dlatego będziesz mieć dużo czasu, aby oddalić się w bezpieczne miejsce.

Podsumowanie

Agresywny pies stanowi bardzo duże zagrożenie dla człowieka, zwłaszcza jeśli jest to osobnik o większych gabarytach. W trakcie obrony nie powinieneś stosować środków, które będą szkodliwe dla zdrowia i życia czworonoga, w końcu to przeważnie z winy opiekuna doszło do takiej sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie gazu pieprzowego, który szybko unieszkodliwi zwierzę, jednocześnie nie wywołując groźnych dla niego skutków ubocznych. W tym celu powinieneś skorzystać z miotacza przeznaczonego do obrony przed psami, który ma bezpieczne stężenie kapsaicyny.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl