wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Gazy pieprzowe2 » Gazy pieprzowe Antybandyta3 » Gaz pieprzowy Antybandyta Bodyguard strumień 50 ml
Kategorie
Reklama
 • stop podróbkom
 • guntrader
 • stop podróbkom
 • guntrader
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
12
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, kiedy żałowałeś, że nie masz nic do obrony?

 • Tak
 • Nie
 • Nie pamiętam

Opinie o produktach
Chmura tagów
gaz pieprzowy antybandyta Bodyguardgaz pieprzowy antybandyta Bodyguardgaz obronny antybandyta Bodyguard
gaz pieprzowy antybandyta Bodyguardgaz pieprzowy antybandyta Bodyguardgaz obronny antybandyta Bodyguard

Gaz pieprzowy Antybandyta Bodyguard strumień 50 ml

Gaz pieprzowy Antybandyta Bodyguard strumień 50 ml
Średnia ocena (4.73/5):
Średnia ocena 4.73/5
(głosów 11)

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Czas wysyłki: 24 godziny

Koszt wysyłki: od 9,90 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier DPD - 13,50 zł
InPost Paczkomaty24 - 12,00 zł
Przesyłka pocztowa priorytetowa - 9,90 zł
Odbiór osobisty w sklepie - 0,00 zł

Stan produktu: Fabrycznie nowy

Pojemność: 50 ml

Ocena eksperta: 8/10

Cena: 22,00 zł

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • ABC gazów pieprzowych
 • Akcesoria (1)
 • Recenzje produktu (11)
Gaz pieprzowy Antybandyta Bodyguard w postaci strumienia to jeden z najskuteczniejszych środków obronnych przed agresywnymi napastnikami oraz zwierzętami. Już dziś zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich.

Zalety gazu obronnego Antybandyta Bodyguard
 •         jeden z najskuteczniejszych środków do obrony bez zezwolenia
 •         możesz obronić siebie, swoich bliskich a także osoby postronne
 •         nie wymaga zezwolenia
 •         klapka zabezpieczająca przed przypadkowych użyciem
 •         jest w 100% bezpieczny dla zdrowia
 •         gaz został przebadany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny
 
Według ankiety, w której wzięło udział blisko 700 osób, ponad 80% przynajmniej raz w życiu żałowało, że nie ma niczego do obrony.

norconia gas pistol

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich!

Wieczorne powroty do domu sprzyjają napadom. Bezkarność chuliganów każe nam brać sprawy naszego bezpieczeństwa we własne ręce. Nie jesteśmy jednak bezbronni, ponieważ każdy z nas może legalnie i bez zezwolenia posiadać obronny gaz pieprzowy, który jest jednym z najskuteczniejszych środków do obrony osobistej.

Gaz pieprzowy Antybandyta Bodyguard został opracowany w taki sposób, aby skutecznie działał na napastników pod wpływem alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz na agresywne zwierzęta.
Efektem działania gazu pieprzowego jest pieczenie i łzawienie oczu, co skutecznie uniemożliwia kontynuowanie ataku.

Czas działania gazu zależy od odporności napastnika i wynosi minimum 15 minut, co spokojnie wystarcza na oddalenie się z miejsca zdarzenia i wezwanie Policji.

Gaz obezwładniający Antybandyta Bodyguard posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Sposób użycia: w sytuacji zagrożenia wsunąć palec pod osłonkę zabezpieczającą, wycelować w stronę napastnika i zdecydowanie wcisnąć przycisk rozpylenia. Rozpylać w okolicach twarzy napastnika z odległości nie mniejszej niż 1 metr i nie większej niż 4 metry. Aby przerwać należy zwolnić nacisk. Jednosekundowy kontakt z substancją wywołuje silną reakcją alergopodobną, łzawienie oraz zaczerwienienie skóry, a także silne pieczenie śluzówek.
Gazy pieprzowe są bezpieczne dla środowiska naturalnego i nie są toksyczne.

Dane techniczne:
Pojemność: 50 ml
Wysokość pojemnika: 95 mm
Średnica pojemnika: 34 mm
Skuteczny zasięg: do 4 metrów.
Zawartość OC: 1,5 %
Zawartość kapsaicynoidów (MC): 0,66%
Rodzaj dyszy: strumień
Data produkcji: 2016 r.

Uwaga:
Gaz pieprzowy zawsze nosimy w taki sposób, aby w sytuacji zagrożenia można go było szybko wyciągnąć i użyć. Najlepszym miejscem jest kieszeń kurtki lub płaszcza, a dla osób zmotoryzowanych schowek w drzwiach.
Użycie na własną odpowiedzialność tylko w przypadku obrony koniecznej. W przypadku niewłaściwego użycia natychmiast wypłukać dużą ilością czystej wody, lub użyć chusteczki dekontaminacyjnej, którą można kupić tutaj - kliknij
Gazy pieprzowe, czy to w formie ręcznych typu spray, czy w formie pistoletu to skuteczne narzędzie służące samoobronie, na które nie jest wymagane żadne zezwolenie. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji na ich temat.

Gazy pieprzowe są legalnymi substancjami, pochodzącymi głównie z roślin pieprzowych. Taka substancja umieszczana jest z pojemniku pod ciśnieniem, skąd można ją miotać w stronę napastnika/ów.

Najważniejszym składnikiem gazów pieprzowych jest Oleoresin Capsicum czyli w skrócie OC. Oleoresin Capsicum działa drażniąco na błony śluzowe powodując ostre pieczenie, trudności w oddychaniu oraz łzawienie. Czas działania gazu pieprzowego wynosi minimum 10 minut, a w przypadku gazów z wyższej półki (np. Antybandyta Terminator) do 40 minut, co daje możliwość ucieczki oraz wezwania pomocy.

Największą zaletą gazów pieprzowych jest to, że działają one na wszystkich ludzi oraz zwierzęta. Gaz pieprzowy działa również na napastników będących pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz innych środków, w tym również dopalaczy. Gaz pieprzowy posiadający atest Państwowego Zakładu Higieny (np. IDC RSG 3/2000 lub Antybandyta Terminator) nie powoduje uszczerbku na zdrowiu, więc można go używać w każdej sytuacji zagrożenia.

Jak nosić gaz pieprzowy?
Noszenie gazu pieprzowego jest kluczową sprawą. Ze względu na wielkość pojemnika gazowego oraz jego budowę, można go nosić w kaburze, na klipsie przymocowanym do paska lub w kieszeni. Gaz pieprzowy powinno się nosić w taki sposób aby w sytuacji zagrożenia jak najszybciej można go było wyciągnąć i użyć. Noszenie gazu pieprzowego w torebce nie jest dobrym pomysłem. Zmotoryzowani użytkownicy mogą przewozić gaz w bocznym schowku drzwi lub podłokietniku. Zalecamy trening przed lustrem wyciągania i celowania. W ten sposób wyrobimy w sobie nawyk, który może stać się nieoceniony w sytuacji zagrożenia.

Gdzie kierować strumień gazu?
Najbardziej wskazanym miejscem są okolice oczu. W tych okolicach gaz działa najszybciej i z największą mocą. Warto przy tym zaznaczyć, że celując w oczy w większości przypadków podrażniona zostaje cała twarz co ma dodatkowy wpływ na skuteczność gazu. W tym momencie warto wspomnieć o dwóch rodzajach strumienia gazu. Wyróżniamy gazy pieprzowe w formie stożka chmury (z ang.fog) oraz gazy pieprzowe w formie strumienia (z ang. jet)

Czy różni się stożek mgły od strumienia punktowego?
altChmura (stożek) - największą zaletą tego strumienia jest to, że nie trzeba celować bezpośrednio w twarz napastnika, gdyż strumień po opuszczeniu pojemnika jest rozproszony. Minusem są ograniczenia użycia w pomieszczeniach zamkniętych oraz większa wrażliwość na wiatr niż w przypadku strumienia punktowego.

Strumień - zaletą tego rozwiązania jest większy zasięg, lepsza koncentracja substancji drażniącej oraz możliwość użycia w pomieszczeniach zamkniętych. Dodatkowo takie rozwiązanie jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Minusem natomiast jest konieczność wycelowania w twarz napastnika, lecz z uwagi na dużą precyzję naszych gazów jest to łatwe nawet dla początkujących. Wystarczy zaledwie krótki kontakt z gazem aby napastnik poczuł jego moc.

Dużo w Internecie można przeczytać o gazach żelowych - co to jest?
Mimo, że nazwa by na to wskazywała, to taki gaz wcale nie ma konsystencji żelu. Większość gazów strumieniowych to tzw. "gazy żelowe", a chodzi tu o możliwość użycia w pomieszczeniu zamkniętym.

Na co zwracać uwagę podczas używania gazu pieprzowego?
Czas od kontaktu gazu z twarzą do jego pełnego działania wynosi od 3 sekund w przypadku gazów posiadających ostrość od 2 mln SHU, do 5 sekund w przypadku gazów niższej jakości. W tym czasie należy zachować szczególną ostrożność. Po użyciu gazu zalecamy cofnąć się oraz dać krok w prawo lub w lewo zachowując bezpieczną odległość od napastnika. Po upływie wspomnianego czasu żaden napastnik nie jest w stanie kontynuować ataku.

Uwaga: zalecamy opróżnienie całego pojemnika z gazem.

Jaką wybrać pojemność?
Według naszych testów, skuteczna pojemność zaczyna się od 40 ml. Mniejsze pojemności (np. gazy w formie pióra, czy pierścionków) są mniej skuteczne oraz mają mniejszy zasięg. Dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, narażonych na atak większej grupy napastników (np. stacje benzynowe, bary) zalecamy tzw. gaśnice gazowe o pojemności od 400 ml.

Okres przydatności do użycia i utylizacja
Gazy pieprzowe w naszej ofercie mają termin ważności 3 lata od daty produkcji. W tym okresie mniej więcej co 3-4 miesiące należy testować drożność dyszy wylotowej poprzez krótkie naciśnięcie spustu na obszarze z daleka od ludzi i zwierząt. Po 3-4 takich testach należy wymienić gaz na nowy aby uniknąć sytuacji, kiedy w sytuacji zagrożenia w pojemniku zabraknie nam substancji drażniącej. Termin ważności w przypadku gazów pieprzowych jest raczej umowny bowiem olejek pieprzowy będący głównym składnikiem gazu nawet po 5 latach zachowuje swoją moc.

Co świadczy o jakości i skuteczności gazu pieprzowego?
Na temat gazów pieprzowych powstało mnóstwo różnych mitów. Producenci prześcigają się w podawaniu wartości OC i SHU. O ile wartość SHU w jakimś niewielkim stopniu mówi nam o mocy i skuteczności gazu, to wartość OC absolutnie nie ma z tym nic wspólnego, bowiem OC wyrażone w procentach to nic innego jak ilość olejku pieprzowego w puszcze gazu. Jeżeli jakość olejku pieprzowego będzie słaba to gaz z zawartością np. 17% OC będzie słabszy od gazu z zawartością 6% OC.
W związku z powyższym, nie patrzymy na zawartość OC w gazie bowiem nie odzwierciedla ona jego skuteczności.

Na co więc zwracać uwagę przy zakupie gazu?
Jeżeli mówimy o wskaźnikach mocy, to najważniejszym wskaźnikiem jest MC (Major Capsaicinoids), czyli procentowa zawartość kapsaicynoidów.
Większość dobrych gazów z dolnej półki cenowej ma ich 0,66% (są też gazy z niższym wskaźnikiem od 0.2%). Jest to ilość, która w zupełności wystarczy na obronę przed psem i większością ludzi. Dobre gazy mają 1.33%MC ( Antybandyta Terminator). Najlepsze gazy mogą się poszczycić 2% wskaźnikiem MC i to jest maksimum jakie używa się w produkcji gazów pieprzowych  (np. Terminator 3.0)

Niektórzy producenci skrzętnie ukrywają wartość MC, jednocześnie chwaląc się dużym wskaźnikiem OC co jest zabiegiem czysto marketingowym.
Uczciwy producent zawsze podaje wartość MC czyli ilość capsaicynoidów.

No dobrze, to jaki gaz pieprzowy będzie dla mnie najlepszy?
Nasza oferta gazów jest szeroka. Idąc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy szukają uniwersalnego gazu pieprzowego za rozsądne pieniądze polecamy najwyższej jakości obronny gaz pieprzowy Antybandyta Terminator. 
Autor recenzji: Baśqua Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji: 16-01-2016
Produkt godny polecenia
Autor recenzji: Magda Merc Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji: 16-09-2015
Fajny poręczny z fajną kalpką zeby przez przypadek nie nacisnąć .Nie wiem czy dziala i mam nadzieje ze sie nie dowiem
Autor recenzji: Marek Tomaszewski Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 16-07-2014
Chyba najelpszy macie ten gaz z tych tańszych. Lepszy od KO bo juz sprawdzalismy z kumplami na podworku i Gutek mówi ze jebnięcie ma
Autor recenzji: Bożena Jasinska Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 03-03-2014
Mam gaz i nie waham się go użyc:)
Autor recenzji: Michał Fudali Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 14-11-2013
Bardzo szybka przesyłka, cena gazu niewielka. Na szczęście jeszcze nie uzywałem,ale mam zamiar kupić jeszcze kilka rodzinie.pozdrawiam
Autor recenzji: Grzegorz Tymiński Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 27-09-2013
Najlepszy z najtańszych!
Autor recenzji: Dorota Cichocka Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 19-09-2013
Jestem pod wrażeniem szybkości obsługi. Sam gaz ciężko mi ocenić bo jeszcze nie używałam, ale co mogę powiedzieć, że pasuje idealnie do dłoni. Mam nadzieje że nigdy go nie użyję
Autor recenzji: Anna Zalewska Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 16-05-2013
Paczuszka dotarła cała i zdrowa. Pan kurier nawet nie pomylił adresu co się żadko zdarza. Co do gazu to się nie wypowiem ale wierze że działa skutecznie. Pa
Autor recenzji: Ania Tromska Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 10-05-2013
Bardzo szybko mi wysłaliście aż się nie spodziewałam:) w sumie to chyba rekord pobiliscie bo niecale 24 godziny dlatego postanowiła że was publicznie pochwale:)
Autor recenzji: Czarek Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji: 11-04-2013
zasięg pod wiatr do 4 metry z hakiem. Mierzone krokami. Co uważam za całkiej przyzwoity wynik.
Autor recenzji: Marlena Jaśkiewicz Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 01-03-2013
Dziękuję, przesyłka dotarła szybko. Gaz dobrze leży w dłoni, nie jest za duży ani za mały czyli w sam raz:) Jakość wykonania super. Cena super. Jestem usatysfakcjonowana zakupami u was:)

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl