wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Gaz pieprzowy - jak używać?
Reklama
  • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy w związku z obecną sytuacją w UE, powinno sie ułatwić Polakom dostęp do broni?

  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Opinie o produktach
Chmura tagów

Gaz pieprzowy - jak używać?

Data dodania: 13-03-2020

Wysokiej jakości środki do samoobrony powinny być proste w użytkowaniu, pozwalając na szybkie unieszkodliwienie napastnika. W tej roli doskonale sprawdza się gaz pieprzowy, który, dzięki zawartości kapsaicyny, bezpośrednio oddziałuje na błony śluzowe agresora. Oczywiście na jego skuteczność wpływa prawidłowe użycie. W naszym sklepie oferujemy gazy pieprzowe w żelu oraz w postaci stożka chmury. Obie propozycje są bardzo skuteczne i stanowią świetny wybór pod kątem samoobrony. Warto podkreślić, że istotne jest nie tylko samo użycie środka, ale także zadbanie o łatwy dostęp do wybranego preparatu. Aby atak gazem pieprzowym mógł dojść do skutku, należy umieścić go w odpowiednim miejscu. Złym pomysłem jest przechowywanie środka w plecaku lub w torbie – w takim przypadku błyskawiczne użycie będzie znacznie utrudnione. Najlepiej zdecydować się na umieszczenie pojemnika w kieszeni kurtki lub spodni. Możesz również nosić go w specjalnej kaburze, zwracając uwagę, aby była ona przypięta w łatwo dostępnym miejscu. Mniejsze gazy pieprzowe w żelu mogą być noszone jak breloki, świetnie sprawdzając się w trudnych sytuacjach.

Prawidłowe użycie gazów pieprzowych w zależności od miejsca

Dostępny w naszym sklepie gaz pieprzowy może mieć formę strumienia żelowego lub stożka chmury, sprawdzając się w przypadku obrony koniecznej w określonych lokalizacjach. Wariant żelowy jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują środka dostosowanego do użycia w pomieszczeniach zamkniętych. Tego typu produkty są niezastąpione, jeśli zależy Ci na większym zasięgu. Możliwość użycia wewnątrz lokalu wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Skuteczność żelowych gazów pieprzowych będzie uzależniona od odpowiedniego trafienia. Strumień powinien być nakierowany na twarz agresora, aby zadbać o efektywność samoobrony. Jeśli napastnik znajduje się w odpowiednio mniejszej odległości, najlepiej celować w oczy. Stosowanie gazu w pomieszczeniu zamkniętym sprawia, że nie musisz martwić się o kierunek wiatru. Dzięki temu ryzyko przypadkowego trafienia w samego siebie zostaje ograniczone do minimum – wyjątkiem mogą być wnętrza z szeroko otwartymi oknami lub wentylacją nakierowaną w odpowiednią stronę.

Z kolei w przypadku gazów pieprzowych w formie stożka chmury można zadbać o unieszkodliwienie napastnika na otwartej przestrzeni. Tego typu produkty również zapewniają efektywne działanie, ale należy z nich korzystać nieco inaczej. Świetnie sprawdzają się pod kątem obrony koniecznej w mieście lub w lesie. Emitowany przez nie strumień z łatwością trafia do celu. W przeciwieństwie do wariantów żelowych ich stosowanie nie wymaga dokładnego nakierowania na twarz napastnika. Charakterystyczny stożek chmury szybko trafia w oczy agresora i powoduje silne podrażnienie błon śluzowych. Niestety, tej metody obrony nie można stosować w pomieszczeniach zamkniętych. Aby poprawnie używać gazu pieprzowego, należy zwrócić uwagę na dodatkowe informacje zamieszczone na opakowaniu.

Jak zaskoczyć napastnika, używając gazu pieprzowego?

Bardzo często skuteczność obrony koniecznej jest uzależniona od elementu zaskoczenia. Jak należy użyć gazu, aby w kilku sekundach zdobyć znaczącą przewagę? Dobrym pomysłem będzie rozproszenie uwagi napastnika. Możemy coś krzyknąć, a następnie pokazać pustą dłoń. W drugiej ręce należy trzymać pojemnik z gazem pieprzowym, który dzięki temu uda nam się wykorzystać z zaskoczenia. Z tego względu ważne jest, aby nosić go przy ciele, dbając o łatwy dostęp do tej formy samoobrony. Na uwagę zasługuje także sam zasięg wybranego środka. Przed użyciem gazu trzeba upewnić się, że wystrzelona substancja rzeczywiście dotrze w stronę agresora. Nakierowanie strumienia z zaskoczenia w efekcie doprowadzi do dezorientacji. Napastnik nie będzie miał czasu na odpowiednie zareagowanie, a intensywne pieczenie skutecznie uniemożliwi mu dalsze działanie. Nie trzeba obawiać się, że gaz pieprzowy straci efektywność w przypadku osób, które mogą mieć we krwi większą ilość alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Nawet w takich sytuacji odpowiednie stężenie kapsaicyny gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty.

Bezpieczne użycie gazu pieprzowego

Nowoczesne miotacze gazu pieprzowego są produkowane z myślą o bezpieczeństwie użytkownika. Zakres ich działania jest jednak uzależniony od prawidłowego zastosowania. W przypadku obrony koniecznej na wolnej przestrzeni przeszkodą może okazać się wiatr. Należy mieć na uwadze jego kierunek i intensywność, ustawiając się w taki sposób, aby strumień nie dostał się w naszą stronę. Istotne będzie, by strumień dotarł do twarzy napastnika. Gaz pieprzowy to gwarancja bardzo silnego pieczenia w skali scoville – środek działa nie tylko na błony śluzowe, ale także na kondycję skóry. W zależności od tego, gdzie dostanie się substancja drażniąca, można wywołać u napastnika łzawienie, szczypanie oczu, kaszel, a nawet poważniejsze problemy z oddychaniem. Wysokiej jakości gaz pieprzowy doskonale przywiera do twarzy napastnika i gwarantuje skuteczną samoobronę. Dzięki temu nie trzeba dokładnie namierzać substancję na określony obszar ciała, co znacznie ułatwia prawidłowe użytkowanie.

Gaz pieprzowy – co warto wiedzieć przed użyciem?

Niezależnie od Twojego doświadczenia ze stosowaniem środków do samoobrony, masz prawo do użycia broni w postaci gazu pieprzowego. Naszym Klientom oferujemy szeroki wybór tego typu produktów, niewymagających posiadania stosownego pozwolenia. Są to środki, z których pomocą z łatwością można uniknąć sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Proponujemy preparaty odpowiednie także do obrony przed psami. Są one dostosowane do użycia niezależnie od rasy i gwarantują satysfakcjonującą skuteczność. Dzięki nim można zyskać niezbędną ilość czasu, aby uciec przed napastnikiem lub samemu go unieszkodliwić. Nasze artykuły sprawdzą się w różnych miejscach – można ich używać w pomieszczeniach zamkniętych oraz na otwartej przestrzeni. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na dodatkowe informacje na temat wybranych produktów – chętnie udzielimy bardziej szczegółowych danych.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl