Gazy pieprzowe obronne - żelowe i stożek chmury, akcesoria do
samoobrony, ultradźwiękowe odstraszacze : psów, kotów, kun, mysz, szczurów i innych zwierząt, czujniki,
szafy i sejfy na broń, bezpieczne torby i portfele - sklep Antybandyta.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Samoobrona » Broń gazowa bez zezwolenia » Gaz pieprzowy KO 50 ml Strumień Żel
Reklama
 • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy w związku z obecną sytuacją w UE, powinno sie ułatwić Polakom dostęp do broni?

 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdania

Opinie o produktach
gaz pieprzowy KO strumień 50 mlgaz pieprzowy KO strumień 50 mlgaz obronny KO strumień 50 mlgaz łzawiący KO strumień 50 ml
gaz pieprzowy KO strumień 50 mlgaz pieprzowy KO strumień 50 mlgaz obronny KO strumień 50 mlgaz łzawiący KO strumień 50 ml

Gaz pieprzowy KO 50 ml Strumień Żel

F.W Klever GmbH
Średnia ocena (4.59/5):
Średnia ocena 4.59/5
(głosów 22)
1275 osób kupiło 2350 produktów

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Koszt wysyłki: od 9,90 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:InPost Paczkomaty 24/7 - 12,00 zł
Przesyłka pocztowa priorytetowa - 9,90 zł
Kurier DPD - 13,50 zł
Odbiór osobisty w sklepie - 0,00 zł

Stan magazynowy:

Kod EAN: 4017777244564

Stan produktu: Fabrycznie nowy

Pojemność: 50 ml

Ocena eksperta: 7/10

Cena: 22,00 zł

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • ABC gazów pieprzowych
 • Recenzje produktu (22)
Gazy pieprzowe żelowe w strumieniu KO STRUMIEŃ 50, pojemność 50ml to bardzo skuteczny sposób na obronę, nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (deszcz, silny wiatr). Substancja drażniąca o dużym stężeniu, wydostaje się z miotacza w postaci żelu, co daje możliwość dokładnego ukierunkowania strumienia. Dodatkowo substancja drażniąca jest nie palna.

Uwaga
Nasze gazy pieprzowe posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny

  gaz pieprzowy KO strumień żel  


Substancja drażniąca OLEORESIN CAPSICUM to roztwór naturalnego pieprzu. Gaz pieprzowy bardzo dobrze działa na ludzi pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Działa drażniąco na śluzówki, powodując ostre pieczenie oczu a także silne duszenie się. Gaz pieprzowy uniemożliwia napastnikowi dalszy atak i w znacznym stopniu utrudnia jego poruszanie się. 
 

Ręczny miotacz gazu KO STRUMIEŃ 50 posiada zabezpieczenie uniemożliwiające przypadkowe użycie gazu w niezamierzonym kierunku. W zależności od ilości użytego gazu, czas jego działania może sięgać do kilku godzin. Gaz pieprzowy zastosowany zgodnie z jego przeznaczeniem i instrukcją nie powoduje uszkodzeń ciała lub innych niepożądanych skutków.


Zastosowane w tym gazie obronnym rozcieńczalniki, ulegają rozkładowi na drodze biologicznej tak samo, jak koncentrat pieprzu, użyty jako substancja drażniąca. Stosowany tu czynnik aktywny jest także używany do przygotowywania bardzo pikantnych potraw, choć trzeba zaznaczyć, że w mniej skoncentrowanej postaci. Zastosowanie koncentratu pieprzowego wyklucza szkodliwość działania substancji drażniącej.

Gaz pieprzowy w strumieniu nie zawiera freonu i w ciągu kilku dni ulega utlenieniu pod wpływem światła. Jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ ulega biodegradacji.

KO STRUMIEŃ 50 posiada praktyczny klips umożliwiający bezpośrednie przypięcie gazu do paska.

 

DANE TECHNICZNE:

 • KO STRUMIEŃ 50ml - gaz pieprzowy w strumieniu
 • 2,5 miliona SHU
 • Substancja drażniąca: OLEORESIN CAPSICUM - roztwór naturalnego pieprzu
 • Możliwość wielokrotnego użycia
 • Pojemność: 50 ml
 • Wysokość: 112 mm
 • Średnica: 35mm
 • Producent: F.W.KLEVER (Niemcy)

 

Niemiecka firma F.W.KLEVER istniejąca od 1874 roku jest znanym producentem gazów obronnych, preparatów ko czyszczenia i konserwacji broni. Wykorzystując swoją ogromną wiedzę z zakresu chemii a także potencjał nowoczesnych maszyn i technologii produkuje gazy obronne bardzo wysokiej jakości. W ofercie posiada gazy zarówno pieprzowe (KO PFEFFER, ANTY HUND) jak i CS (KO CS, DEFENOL CS). W ostatnim czasie obok gazów aerozolowych w palecie produkcyjnej znalazły się gazy w strumieniu (KO JET), które od razu zostały docenione i zauważone przez rynek.

Gazy pieprzowe, czy to w formie ręcznych typu spray, czy w formie pistoletu to skuteczne narzędzie służące samoobronie, na które nie jest wymagane żadne zezwolenie. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji na ich temat.

Gazy pieprzowe są legalnymi substancjami, pochodzącymi głównie z roślin pieprzowych. Taka substancja umieszczana jest z pojemniku pod ciśnieniem, skąd można ją miotać w stronę napastnika/ów.

Najważniejszym składnikiem gazów pieprzowych jest Oleoresin Capsicum czyli w skrócie OC. Oleoresin Capsicum działa drażniąco na błony śluzowe powodując ostre pieczenie, trudności w oddychaniu oraz łzawienie. Czas działania gazu pieprzowego wynosi minimum 10 minut, a w przypadku gazów z wyższej półki (np. Antybandyta Terminator) do 40 minut, co daje możliwość ucieczki oraz wezwania pomocy.

Największą zaletą gazów pieprzowych jest to, że działają one na wszystkich ludzi oraz zwierzęta. Gaz pieprzowy działa również na napastników będących pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz innych środków, w tym również dopalaczy. Gaz pieprzowy posiadający atest Państwowego Zakładu Higieny (np. IDC RSG 3/2000 lub Antybandyta Terminator) nie powoduje uszczerbku na zdrowiu, więc można go używać w każdej sytuacji zagrożenia.

Jak nosić gaz pieprzowy?
Noszenie gazu pieprzowego jest kluczową sprawą. Ze względu na wielkość pojemnika gazowego oraz jego budowę, można go nosić w kaburze, na klipsie przymocowanym do paska lub w kieszeni. Gaz pieprzowy powinno się nosić w taki sposób aby w sytuacji zagrożenia jak najszybciej można go było wyciągnąć i użyć. Noszenie gazu pieprzowego w torebce nie jest dobrym pomysłem. Zmotoryzowani użytkownicy mogą przewozić gaz w bocznym schowku drzwi lub podłokietniku. Zalecamy trening przed lustrem wyciągania i celowania. W ten sposób wyrobimy w sobie nawyk, który może stać się nieoceniony w sytuacji zagrożenia.

Gdzie kierować strumień gazu?
Najbardziej wskazanym miejscem są okolice oczu. W tych okolicach gaz działa najszybciej i z największą mocą. Warto przy tym zaznaczyć, że celując w oczy w większości przypadków podrażniona zostaje cała twarz co ma dodatkowy wpływ na skuteczność gazu. W tym momencie warto wspomnieć o dwóch rodzajach strumienia gazu. Wyróżniamy gazy pieprzowe w formie stożka chmury (z ang.fog) oraz gazy pieprzowe w formie strumienia (z ang. jet)

Czy różni się stożek mgły od strumienia punktowego?
altChmura (stożek) - największą zaletą tego strumienia jest to, że nie trzeba celować bezpośrednio w twarz napastnika, gdyż strumień po opuszczeniu pojemnika jest rozproszony. Minusem są ograniczenia użycia w pomieszczeniach zamkniętych oraz większa wrażliwość na wiatr niż w przypadku strumienia punktowego.

Strumień - zaletą tego rozwiązania jest większy zasięg, lepsza koncentracja substancji drażniącej oraz możliwość użycia w pomieszczeniach zamkniętych. Dodatkowo takie rozwiązanie jest bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Minusem natomiast jest konieczność wycelowania w twarz napastnika, lecz z uwagi na dużą precyzję naszych gazów jest to łatwe nawet dla początkujących. Wystarczy zaledwie krótki kontakt z gazem aby napastnik poczuł jego moc.

Dużo w Internecie można przeczytać o gazach żelowych - co to jest?
Mimo, że nazwa by na to wskazywała, to taki gaz wcale nie ma konsystencji żelu. Większość gazów strumieniowych to tzw. "gazy żelowe", a chodzi tu o możliwość użycia w pomieszczeniu zamkniętym.

Na co zwracać uwagę podczas używania gazu pieprzowego?
Czas od kontaktu gazu z twarzą do jego pełnego działania wynosi od 3 sekund w przypadku gazów posiadających ostrość od 2 mln SHU, do 5 sekund w przypadku gazów niższej jakości. W tym czasie należy zachować szczególną ostrożność. Po użyciu gazu zalecamy cofnąć się oraz dać krok w prawo lub w lewo zachowując bezpieczną odległość od napastnika. Po upływie wspomnianego czasu żaden napastnik nie jest w stanie kontynuować ataku.

Uwaga: zalecamy opróżnienie całego pojemnika z gazem.

Jaką wybrać pojemność?
Według naszych testów, skuteczna pojemność zaczyna się od 40 ml. Mniejsze pojemności (np. gazy w formie pióra, czy pierścionków) są mniej skuteczne oraz mają mniejszy zasięg. Dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, narażonych na atak większej grupy napastników (np. stacje benzynowe, bary) zalecamy tzw. gaśnice gazowe o pojemności od 400 ml.

Okres przydatności do użycia i utylizacja
Gazy pieprzowe w naszej ofercie mają termin ważności 3 lata od daty produkcji. W tym okresie mniej więcej co 3-4 miesiące należy testować drożność dyszy wylotowej poprzez krótkie naciśnięcie spustu na obszarze z daleka od ludzi i zwierząt. Po 3-4 takich testach należy wymienić gaz na nowy aby uniknąć sytuacji, kiedy w sytuacji zagrożenia w pojemniku zabraknie nam substancji drażniącej. Termin ważności w przypadku gazów pieprzowych jest raczej umowny bowiem olejek pieprzowy będący głównym składnikiem gazu nawet po 5 latach zachowuje swoją moc.

Co świadczy o jakości i skuteczności gazu pieprzowego?
Na temat gazów pieprzowych powstało mnóstwo różnych mitów. Producenci prześcigają się w podawaniu wartości OC i SHU. O ile wartość SHU w jakimś niewielkim stopniu mówi nam o mocy i skuteczności gazu, to wartość OC absolutnie nie ma z tym nic wspólnego, bowiem OC wyrażone w procentach to nic innego jak ilość olejku pieprzowego w puszcze gazu. Jeżeli jakość olejku pieprzowego będzie słaba to gaz z zawartością np. 17% OC będzie słabszy od gazu z zawartością 6% OC.
W związku z powyższym, nie patrzymy na zawartość OC w gazie bowiem nie odzwierciedla ona jego skuteczności.

Na co więc zwracać uwagę przy zakupie gazu?
Jeżeli mówimy o wskaźnikach mocy, to najważniejszym wskaźnikiem jest MC (Major Capsaicinoids), czyli procentowa zawartość kapsaicynoidów.
Większość dobrych gazów z dolnej półki cenowej ma ich 0,66% (są też gazy z niższym wskaźnikiem od 0.2%). Jest to ilość, która w zupełności wystarczy na obronę przed psem i większością ludzi. Dobre gazy mają 1.33%MC ( Antybandyta Terminator). Najlepsze gazy mogą się poszczycić 2% wskaźnikiem MC i to jest maksimum jakie używa się w produkcji gazów pieprzowych  (np. Terminator 3.0)

Niektórzy producenci skrzętnie ukrywają wartość MC, jednocześnie chwaląc się dużym wskaźnikiem OC co jest zabiegiem czysto marketingowym.
Uczciwy producent zawsze podaje wartość MC czyli ilość capsaicynoidów.

No dobrze, to jaki gaz pieprzowy będzie dla mnie najlepszy?
Nasza oferta gazów jest szeroka. Idąc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy szukają uniwersalnego gazu pieprzowego za rozsądne pieniądze polecamy najwyższej jakości obronny gaz pieprzowy Antybandyta Terminator. 
Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

super sklep szybka wysyłka towar godny polecenia

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

To juz mój drugi gaz pieprzowy KO. Działa ok. Nie wiem jak droższe gazy ale chyba ten jest w porządku. Daje 4+

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Solidna i rzetelna firma dla której klient jest najważniejszy. Idealny kontakt, a towar u mnie na drugi dzień po zamówieniu. Polecam każdemu - satysfakcja gwarantowana.

Ocena produktu: Ocena produktu 3/5 Data napisania recenzji:

Nie jest to super gaśnica pieprzowa ale obronić się idzie

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Mam nadzieję, że działa tak jak opisujecie. Wygląda na porządny. Czytałam na niemieckich forach, że jest skuteczny. Obym nigdy nie musiała tego sprawdzać! Pozdrawiam Monika

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Świetny sprzedawca, doskonała obsługa klienta: paczka doszła nawet w niecałe 24 godziny, odpowiednio zapakowana w folię bąbelkową, a ja byłam dobrze poinformowana o stanie zamówienia. Polecam zakupy w tym sklepie. Co do samego produktu: kupowany nie dla mnie, więc ciężko mi się wypowiedzieć o samym działaniu gazu; ale opakowanie jest poręczne, klips jest dobrze przemyślanym rozwiązaniem i myślę, że będzie dobrze służył.

Ocena produktu: Ocena produktu 3/5 Data napisania recenzji:

Jeśli chodzi o skuteczność gazu, to na ten temat się nie wypowiadam, ponieważ nie miałem jeszcze potrzeby jego użycia, ale ufam, że będzie wszystko ok :) Daje 3/5 gwiazdek, tylko dlatego, że po podniesieniu klapki zawiasy się automatycznie urywają. Tak więc zabezpieczenie przed przypadkowym użyciem jest w tym modelu jednorazowe.

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

ten gaz poprostu daje rade, mialem kiedys pare innych ale ten sprawdzil sie najlepiej!

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Super towar Sprzedawca którego mogę polecić.Pozdrawiam

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Zamówiłam 2szt jedną dla siebie drugą dla znajomej. Przesyłka ekspresowa. Jeszcze nie miałam na szczęście okazji go wypróbować, ale dobrze go mieć przy sobie gdy wieczorem wracam z pracy. Polecam

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Polecam wszystkim sprzedawcę jak i produkt.To drugie opakowanie tego typu które kupiłem.Duży zasięg i dobra skuteczność.Pozdrawiam.

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Widziałem na filmiku jak działa ten gaz pieprzowy i powiem, że nie chaiłbym go przetestowac na sobie. Plus za atest PZH to bardzo ważne!!!

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Wszystko ok. Przesyłke wysłaliście mi szybko i byla dobrze zabezpieczona. Sam gaz pieprzowy widziałem jak działa na filmiku:) nie ma się do czego przyczepić więc daje 5

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Gaz pieprzowy dobry i tani, niczego więcej nie trzeba, pozdrawiam

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Dobry gaz pieprzowy, dobre opinie w internecie i nie drogi. Polecam

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Narazie zamuwiłem ten gaz . :) Gdy przyjdzie od razu wydam recenzje :)

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Wszystko ok !

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

To juz mój drugi gaz pieprzowy KO. Działa ok. Nie wiem jak droższe gazy ale chyba ten jest w porządku. Daje 4+

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Mały ale wariat:)

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Zgrabna butelka zmieści się wszędzie i w torebce i w kieszeni. Właśnie zrobiłam próbę w ogrodzie - leci porządny strumień na ok 4 metry. Przesyłka towaru błyskawiczna. Polecam produkt i sprzedającego.

Ocena produktu: Ocena produktu 4/5 Data napisania recenzji:

Leci na ok 3 metry. Dobry strumień. Gaz pieprzowy to teraz chyba najlepsze i najtansze urzondzenie do obrony

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Dziękuję za szybką przesyłkę. Pozdrawiam Wanda

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu