wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Jak skutecznie odstraszać zwierzęta?
Reklama
  • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, kiedy żałowałeś, że nie masz nic do obrony?

  • Tak
  • Nie
  • Nie pamiętam

Opinie o produktach
Chmura tagów

Jak skutecznie odstraszać zwierzęta?

Data dodania: 12-05-2020

Mieszkanie w domu jednorodzinnym za miastem, najlepiej w pobliżu lasu, to marzenie wielu osób. Ucieczka od zgiełku i hałasu zapewnia idealne warunki do odpoczynku, a spacer na łonie natury pomaga rozładować stres. Niestety, ale trzeba również liczyć się z pewnymi minusami. Na posesję często przedostają się dzikie zwierzęta, które potrafią uprzykrzyć życie i wyrządzić wiele szkód. Jak skutecznie przeciwdziałać ich pojawianiu się? Warto stosować profesjonalne odstraszacze na kuny, psy czy dla kotów. Jakie produkty dostępne są na rynku? Sprawdź!

Zabezpiecz się przed zwierzętami, nie robiąc im krzywdy

Kiedyś właściciele działek skazani byli niemal wyłącznie na stosowanie prymitywnych pułapek. Niestety krzywdziły one niechciane zwierzęta. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które można uznać za humanitarne. Pozwalają one uwolnić się od wizyt niepożądanych gości bez wyrządzania im krzywdy i wywoływania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Odstraszacze kun i innych gatunków zwierząt wysyłają różnego rodzaju sygnały, które zniechęcają gryzonie i niektóre ssaki do przebywania na danym obszarze. Ich oferta jest szeroka. Klienci mogą wybierać rozmaite warianty z odmiennymi technologiami, jakie wykorzystują poszczególne produkty.

Ultradźwięki

Urządzenia wykorzystujące ultradźwięki działają w sposób niesłyszalny dla człowieka, co zapewnia komfort mieszkańcom. Emitują one fale o częstotliwości w przedziale 20-65 kHz. Tworzone przez nie wysokie ciśnienie akustyczne działa niekorzystnie na układ nerwowy zwierząt, powodując uczucie dyskomfortu. Zmusza to gryzonie, kuny, psy, koty oraz owady do oddalenia się z danej strefy. 

Dostępne są także modele, których sygnały docierają jedynie do kun, myszy czy szczurów, nie wywołując nieprzyjemnych doznań u zwierząt domowych, hodowlanych czy ptaków. Jeżeli zatem jest się właścicielem psa czy kota lub po prostu nie chce się działać na niekorzyść niektórych gatunków, warto zapytać sprzedawcę o tego typu warianty. 

Istnieją też produkty wyposażone w czujnik ruchu. Emitują one nieprzyjemne dla zwierząt dźwięki tylko wtedy, kiedy zbliżają się one do pewnego obszaru. 

Ultradźwiękowe odstraszacze kun powinny być włączone zarówno w nocy, jak i w trakcie dnia. Można wybierać między wariantami przeznaczonymi do stosowania w domu i na działce (zasięg działania do 550 m2) oraz w samochodzie. 

Elektryczne zabezpieczenia

Często dużym problemem może być wchodzenie na działkę psów czy kotów przez szczeliny w płocie. W takich przypadkach świetnie sprawdzają się rozwiązania określane jako elektryczne pastuchy. Jest to tzw. ogrodzenie pod napięciem. Oczywiście siła rażenia prądem nie jest na tyle duża (najczęściej jest to wartość ok. 310 mJ), by wyrządzić zwierzęciu krzywdę. Są to jednak skuteczne odstraszacze dla psów, kotów czy lisów, bo ich kontakt z bramą czy siatką przynosi im nieprzyjemne doznania.

Co więcej, zwierzęta zapamiętują bodziec, a to sprawia, że po kilku bolesnych próbach sforsowania bariery, rezygnują z kolejnego podejścia. To świetny sposób np. na dokuczliwego psa sąsiada.

Zapachowy odstraszacz kun i nie tylko

Kolejną możliwością jest stosowanie płynów lub sprayów zapachowych. Zawierają one substancje aktywne jak np. geraniol, który wydziela silną woń. Wywołują w układzie nerwowym kun oraz innych zwierząt przeświadczenie o zagrożeniu, najczęściej związane ze skojarzeniem obecności człowieka. Taki bodziec zmusza szkodniki do ucieczki, nie wyrządzając im krzywdy i nie wywołując bólu. To najmniej drastyczne odstraszacze.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zamierzają zabezpieczyć swoją posesję przed niechcianymi zwierzętami w humanitarny sposób.

Podsumowanie

Istnieje wiele różnych metod skutecznego wzbudzania strachu u zwierząt, który zmusza je do opuszczenia Twojej działki. Najważniejsze, że nie wywołują one trwałego uszczerbku na zdrowiu, a przede wszystkim ich nie zabijają. Możesz stosować urządzenia ultradźwiękowe, elektryczne pastuchy czy środki zapachowe.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl