Gazy pieprzowe obronne - żelowe i stożek chmury, akcesoria do
samoobrony, ultradźwiękowe odstraszacze : psów, kotów, kun, mysz, szczurów i innych zwierząt, czujniki,
szafy i sejfy na broń, bezpieczne torby i portfele - sklep Antybandyta.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Jakie są zalety gazu pieprzowego w żelu?
Reklama
  • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, kiedy żałowałeś, że nie masz nic do obrony?

  • Tak
  • Nie
  • Nie pamiętam

Opinie o produktach
Chmura tagów

Jakie są zalety gazu pieprzowego w żelu?

Data dodania: 09-06-2020

Przeglądając portale informacyjne, nieustannie dowiadujemy się o napadach rabunkowych na mieszkańców większych czy mniejszych miast. Do takich sytuacji dochodzi stosunkowo często i przeważnie mają one miejsce po zapadnięciu zmroku. Atak bandyty jest szczególnie prawdopodobny na niebezpiecznych osiedlach, przez które nieraz trzeba przejść w trakcie spaceru z pracy do domu. Na szczęście nie jesteś pozostawiony sam sobie, możesz bronić się za pomocą gazu pieprzowego! Taki gadżet zajmuje niewiele miejsca w kieszeni i doda Ci pewności siebie w każdej sytuacji. Na szczególną uwagę zasługuje gazy pieprzowe w żelu, ciesząca się dużą popularnością wśród konsumentów.  Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie zalety ma ten produkt!

Jak działa żelowy gaz pieprzowy?

Standardowe modele wyrzucające całą chmurę środka nadal są najpopularniejszym rozwiązaniem, jednak powoli wypiera je gaz w żelu. Nic dziwnego, w końcu ten drugi wariant zapewnia Ci znacznie więcej możliwości. Tradycyjna opcja jest skuteczna jedynie w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nie będzie działać przy intensywnym wietrze, zanim bowiem dotrze do napastnika, siła rażenia znacznie się osłabi. Poza tym możesz z niej korzystać wyłącznie na świeżym powietrzu, w pomieszczeniach zamkniętych istnieje duże ryzyko porażenia przypadkowych osób. A przecież nie tylko na zewnątrz czyhają na Ciebie niebezpieczeństwa. Napastnicy często atakują także w sklepach, urzędach czy nawet w Twoim własnym domu!

W przypadku żelowego miotacza gazu masz większą szansę wycelować w odpowiedni punkt. Substancja aktywna wydobywa się bowiem w formie strumienia, a nie chmury, jak ma to miejsce w standardowym produkcie. Dzięki temu nie musisz martwić się o przedostanie się odprysku na Twoją twarz. Prezentowany wariant może być z powodzeniem wykorzystywany w niesprzyjających warunkach atmosferycznych - na wietrze, przy skrajnie niskich lub wysokich temperaturach czy nawet w trakcie intensywnego deszczu. W końcu kryzysowa sytuacja może Ci się przytrafić nie tylko w piękną, bezchmurną noc. Wadą takiego rozwiązania jest możliwość zaatakowania wyłącznie jednego agresora. W przypadku tradycyjnego gazu pieprzowego chmura może porazić całą grupę. 

Jak korzystać z gazu pieprzowego w żelu?

W przypadku obu wariantów wykorzystywana jest ta sama substancja czynna - kapsaicyna, która zawarta jest w pieprzu, używanym na co dzień w kuchni. Z tego powodu produkt jest bezpieczny dla napastnika i nie spowoduje stałego uszczerbku na jego zdrowiu. Wbrew pozorom jest to ważna kwestia, dzięki której na pewno nie przekroczysz granicy obrony koniecznej. Siła rażenia gazu w żelu czy chmurze uzależniona jest od stężenia kapsaicyny, w sklepach możesz znaleźć różne warianty.

Aby żelowy miotacz pieprzowy wywiązał się jak najlepiej ze swojego zadania, musisz skierować go bezpośrednio w twarz napastnika. Ustawienie rozpylacza na wysokości korpusu nie jest zalecane, kapsaicyna nie uszkadza bowiem skóry, szczególnie jeśli ta jest zasłonięta ubraniem. Intensywny strumień gazu zwrócony w stronę nosa lub oczu automatycznie wywoła intensywne pieczenie tych partii, jednocześnie unieruchamiając agresora i na chwile utrudniając mu oddychanie.

Bandyci przeważnie atakują z zaskoczenia, dlatego nie będziesz mieć czasu na poszukiwanie pojemnika w torebce czy plecaku. Kiedy wybierasz się na spacer późno w nocy, to najlepiej trzymaj opakowanie w ręce schowanej w kieszeni. Przed wyciągnięciem gazu żelowego  warto zdezorientować atakującego, kierując jego uwagę w inną stronę. Wówczas będzie miał on mniej czasu na szybką reakcję, a Ty zyskasz większe szanse na prawidłowe użycie miotacza. Po skutecznym skorzystaniu ze strumienia pieprzowego musisz jak najszybciej oddalić się od napastnika i wezwać policję.

Podsumowanie

Nowoczesny gaz żelowy to doskonała opcja do samoobrony, gwarantująca precyzję i skuteczność. Możesz korzystać z niego bez względu na pogodę, czego nie można powiedzieć o standardowym miotaczu rozpylającym chmurę. Pamiętaj o kilku zasadach związanych z użyciem produktu, aby zwiększyć swoją szansę na efektywną samoobronę przed napastnikiem.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl