Gazy pieprzowe obronne - żelowe i stożek chmury, akcesoria do
samoobrony, ultradźwiękowe odstraszacze : psów, kotów, kun, mysz, szczurów i innych zwierząt, czujniki,
szafy i sejfy na broń, bezpieczne torby i portfele - sklep Antybandyta.pl
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Skuteczne odstraszanie gryzoni
Reklama
  • stop podróbkom
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Hity sklepowe
1234
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy w związku z obecną sytuacją w UE, powinno sie ułatwić Polakom dostęp do broni?

  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Opinie o produktach
Chmura tagów

Skuteczne odstraszanie gryzoni

Data dodania: 26-05-2020

Z problemem tym borykają się głównie właściciele domów znajdujących się poza miastem. Chodzi o gryzonie przedostające się do obiektu lub grasujące na posesji. Kłopot narasta szczególnie w trakcie żniw, kiedy zwierzęta uciekają z pól i szukają nowego schronienia przed nadchodzącą zimą. Niestety, ale ich obecność w gospodarstwie jest bardzo uciążliwa i często staje się przyczyną wielu szkód. Warto zatem stosować skuteczne odstraszacze myszy i szczurów. W naszej ofercie znajdziesz produkty takie jak:

Jakie są nowoczesne metody walki z niechcianymi gryzoniami? Sprawdź sam!

Trutki jako odstraszacze szczurów i myszy? To przeżytek!

Małe różowe ziarenka rozsypane w korytarzach, piwnicy, na trawie czy przy stosie drewna. Taki widok doskonale zna niemal każdy, kto miał działkę na wsi lub na niej przebywał. Chodzi oczywiście o trutkę. Obecnie odchodzi się od taj metody zwalczania problemu. Nie jest ona ani bezpieczna, ani zbyt efektywna. Dlaczego?

W trutce są substancje silnie toksyczne. Ich używanie nie jest zatem zbyt rozsądne w przypadku, gdy w domu jest dziecko lub pies czy kot. Bezpieczeństwo członków rodziny to nie jedyny powód, dla którego warto poszukać innych rozwiązań. Środki takie nie likwidują problemu, nie przeciwdziałają gromadzącym się gryzoniom, zabijają jedynie niektóre z nich, jednak kolejne stale się pojawiają. Wielu osobom przeszkadza także niehumanitarne uśmiercanie zwierząt. Dlatego lepiej postawić na ultradźwiękowy odstraszacz myszy i szczurów, który zniechęci je do przychodzenia na działkę, nie robiąc im krzywdy.

Jak działają urządzenia akustyczne?

Produkty tego typu emitują fale dźwiękowe o bardzo wysokich częstotliwościach mieszczących się w granicach 20.000 - 65.000 Hz. Taki zakres jest niesłyszalny dla ludzkiego ucha. Dzięki temu praca odstraszaczy nie zakłóca spokoju domowników. Sygnały docierają do układu nerwowego gryzoni, wywołując silny dyskomfort, a nawet ból, co zmusza je do ucieczki i omijania obszaru, który objęty jest ciśnieniem akustycznym. Nieprzyjemne doznania nie wywierają stałego uszczerbku na zdrowiu zwierząt. Stosowanie takich urządzeń jest zatem o wiele mniej okrutne niż korzystanie z przestarzałych trutek, a także bezpieczniejsze dla domowników.

Dostępne są modele, w których można regulować intensywność mocy działania. Są one dedykowane dla tych osób, które mają zwierzęta domowe jak np. psy czy koty. Odstraszacz na szczury i myszy można wyciszyć. Dzięki temu będzie on dalej skuteczny w walce z gryzoniami, ale nie wywoła nieprzyjemnych doznań u czworonożnego pupila.

Jak z nich korzystać?

Sprzęt emitujący fale akustyczne wystarczy podłączyć do prądu. Należy wybrać takie miejsce, by nie był on niczym przysłonięty. Ultradźwięki przenikają przez niektóre przedmioty, ale ich siła znacznie wtedy słabnie. Są też materiały, które je całkowicie zatrzymują jak np. styropian. Sygnały nie przechodzą również przez ściany. Odstraszacz wyróżnia się skutecznością jedynie wtedy, kiedy jest włączony przez całą dobę. Na szczęście jest to produkt energooszczędny, który charakteryzuje się niskimi poborami mocy. Nie obawiaj się zatem wysokiego rachunku za prąd.

Gdzie ustawić odstraszacz na szczury i myszy?

Kupno jednego produktu będzie niewystarczające. Najlepszy efekt osiągniesz, kiedy w gospodarstwie domowym ulokujesz kilka takich sprzętów. Koniecznie powinny znaleźć się w piwnicy, spiżarni i na strychu. Warto też wpiąć je do kontaktów w garażu i kuchni oraz salonie lub przedpokoju. Jeśli masz źródło prądu na zewnątrz i jest ono zabezpieczone przed dostaniem się wody np. podczas opadów, możesz również i tam zamontować urządzenie. Gryzonie lubią gromadzić się przy drewutni. Dlatego warto też tam umieścić odstraszacz.

Podsumowanie

Obecnie walka z uciążliwymi szczurami czy myszami nie musi wiązać się z ich zabijaniem. Lepiej jest przeciwdziałać ich pojawianiu się w domu czy na posesji. Idealnie sprawdzają się do tego celu urządzenia emitujące ultradźwięki, które zmuszają gryzonie do ucieczki bez wyrządzania im krzywdy. Skuteczne odstraszacze myszy i szczurów pomogą Ci pozbyć się problemu raz na zawsze.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl